Karel Chmel a syn

Kontakt       Fotogalerie       Reference       Certifikáty       Specializace       Úvodní stránka


Fotogalerie zrealizovaných projektů - Varimatik VM65


     Poloautomatická kotelna na hnědé uhlí ořech 2. Kotel VARIMATIK VM 65 ohřívá TUV a zásobuje teplem nově zrekonstruovanou historickou budovu v centru městyse Louňovice pod Blaníkem – ,,RESTAURACE POD BLANÍKEM".

    

     Kotelna je situována v prastarém suterénu budovy. Kotel ohřívá TUV v ohřívači REGULUS o objemu 750 l – po celé budově je rozvod teplé užitkové vody s cirkulací – zajišťuje čerpadlo GRUNDFOS s funkcí AUTOADAPT. Kotel zásobuje pomocí sdruženého rozdělovače-sběrače jednotlivá patra budovy teplem, přičemž je zhotovena příprava pro vytápění přístavku. Místnost kotelny je velice malá a bylo velmi komplikované sem kotel a pomocnou technologii natěsnat.

     Původní ,,stromečkový" komín je vložkovaný nerezovým vlnovcem o průměru 180 mm. Potrubí kotelny ocelové DN 40. Oběhová čerpadla GRUNDFOS. 3 – cestné ventily a servopohony KOMEXTHERM. Řízení jednotlivých okruhů je na nastavitelnou konstantní teplotu - časově řízené jednoduchými spínacími hodinkami na řídícím rozvaděči MaR. Sdružený rozdělovač – sběrač a anuloid je výrobkem na zakázku firmy KAMIL HÁLA - www.prokotelnu.cz

     Rozvodné potrubí ústředního vytápění je měděné značky SUPERSAN izolované izolací MIRELON tloušťky stěny 13 mm. Radiátory jsou litinové VIADRUS KALOR – ze šrotu – nově přetěsněné a spasované na požadované množství článků. Jsou vybaveny termostatickými ventily HEIMEIER s hlavicemi K 6000.

<< Zpět <<


Web Design: Tomáš Kouřil