Karel Chmel a syn

Kontakt       Fotogalerie       Reference       Certifikáty       Specializace       Úvodní stránka


Fotogalerie zrealizovaných projektů - teplovodní krb s technologií.


          V novostavbě rodinného domu vesnického typu je instalován velký teplovodní krb o výkonu 15 kW , který předává teplo do akumulační nádoby REGULUS o objemu 750 l. V akumulační nádobě je umístěna topná patrona REGULUS 12 kW, která zajišťuje případné náhradní vytápění objektu. Z akumulační nádoby je pomocí sdruženého rozdělovače/sběrače teplo distribuováno do budovy.


1 .NP – podlahové vytápění REHAU
2. NP – litinové radiátory KALOR

Třetí přímý okruh RS zajišťuje doohřev teplé vody v solárním trivalentním ohřívači TUV značky WOLF. Spodní výměník ohřívače je napojen na solární okruh – solární panely WOLF CFK – 1 Případný elektrický ohřev zajišťuje topná elektrická patrona REGULUS 6 kW.


     Celý systém ( vyjma elektrických topných patron) je zálohován elektronickým zdrojem ASTIP s externím akumulátorem. Celá technologie je umístěna v technické místnosti za krbem. Vzhledem k miniaturní rozloze místnosti dalo mnoho úsilí, jak sem vše natěsnat a přitom myslet na případnou výměnu ohřívače TUV, expanzomatů, servis zařízení atd. Z toho důvodu je veškerá elektronika umístěna na odklopném ocelovém, na míru vyrobeném rámu.


Byla použita oběhová čerpadla GRUNDFOS a expanzomaty REFLEX, třícestné ventily a servopohony KOMEXTHERM.

Sdružený rozdělovač/sběrač – typová výroba firmy KAMIL HÁLA - www.prokotelnu.cz

<< Zpět <<


Web Design: Tomáš Kouřil