Karel Chmel a syn

Kontakt       Fotogalerie       Reference       Certifikáty       Specializace       Úvodní stránka


Zrealizovaný projekt: VARIKOT VK 25 - Rekonstrukce kotlového okruhu


     U kotle VARIMATIK – VARIKOT VK 25 bylo zcela demontováno původní potrubní zapojení, které spíše připomínalo jakousi změť kabelů a přeohýbaných trub – montováno profesionální topenářskou firmou s osvědčením výrobce kotle!

     Zapojení bylo v provedení na 3 – cestný ventil se zvláštním přepínáním ohřevu TUV pomocí kohoutů. Kotel se často vařil, ohřívač TUV se přetápěl až na teplotu blízké teplotě kotle. Expanzomat nebyl vybaven revizní sestavou, dimenze pojistného ventilu nedostačující, termomanometr neukazoval, každý uzávěr a šroubení jiného provedení, zbytečné automatické odvzdušňováky, atd… - řemeslnický diletantismus.

========================================================================

     Po demontáži změti byl namontován 4 – cestný ventil KOMEXTHERM dle doporučení výrobce, použita stávající oběhová čerpadla, osazeny zabezpečovací prvky, teploměry atd… Byly použity ocelové trubky DN 20 až DN32 svařené klasickým autogenním svářením, potrubí zaizolováno, vyvařeny jímky na čidla, kabely uloženy do lávek.

Nabíjení ohřívače je nově řízeno regulátorem TC 11 B, který ovládá elektroventil REGULUS – ohřívač si udržuje nastavenou teplotu.     Regulace ADEX byla doplněna o venkovní čidlo, chod čerpadel a ohřev TUV je signalizován kontrolkami. Nyní je to pro život i když zákazník montáž zaplatil de-facto dvakrát !

<< Zpět <<


Web Design: Tomáš Kouřil